skip to Main Content

Magistrala wodociągowa

Szanowni klienci

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Dopiewie informuje, iż od dnia 14.06.2021r., po uzyskaniu pozytywnych wyników badań wody rozpoczął prace związane z uruchomieniem magistrali wodociągowej DN 400 Konarzewo – Dopiewiec. Z uwagi na zmiany kierunku i prędkości przepływu oraz odpowietrzenie sieci wodociągowych może dojść do okresowego pogorszenia jakości wody u naszych Odbiorców. W wyniku zmiany kierunku przepływu wody może pojawić się żółtawo-brązowe zabarwienie wody pochodzące z odłożonych w rurociągach osadów żelaza i manganu. Woda może mieć również lekko białe zabarwienie spowodowane przez rozpuszczone w niej powietrze. Biały kolor wody wynikający z wydzielania się  powietrza nie ma absolutnie żadnego wpływu na jej smak lub zdrowie pijących ją osób.

Do czasu przepięcia wszystkich planowanych sieci wodociągowych z nowo wybudowanej magistrali właściwości wody mogą ulec zmianie, tzn. może wystąpić okresowe podwyższenie barwy i mętności.

Podkreślamy, że woda jest bezpieczna dla zdrowia, zgodnie z wymaganiami Ministra Zdrowia, zawartymi w Rozporządzeniu z dnia 07.12.2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy

Back To Top Skip to content